Онлайн игра копатель 2 гта5 играть на ĞºĞ¾Ğ¼Ğ¿ÑŒÑŽÑ‚ĞµÑ€Ğµ продажа пилонов алматы форсаж 7 играть играть онлайн Russian Racing гонки играть онлайн гта 5 винкс феи играть онлайн автоэлектрик алматы автоэлектрик выезд алматы

Sipariş Telefonları:


0 216 671 98 99 / 0530 498 56 56

Table \'./cemildemirbas_stajerinyeri/jos_fb_whoisonline\' is marked as crashed and should be repaired SQL=INSERT INTO jos_fb_whoisonline (`userid` , `time`, `what`, `task`, `do`, `func`,`link`, `userip`, `user`) \n VALUES (\'0\', \'1498212603\', \'Çalışma hayatında önemli değişiklikler\',\'\',\'\',\'view\',\'http://www.stajerinyeri.com/index.php?option=com_fireboard&catid=10&func=view&id=505&Itemid=54\', \'54.166.250.213\', \'0\')
FireBoard
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Şifrenizi mi unuttunuz?
Çalışma hayatında önemli değişiklikler (0 inceleyen) 
EN ALT Cevapla Beğenilen: 0
BAŞLIK: Çalışma hayatında önemli değişiklikler
#505
abana (Kullanıcı)
Expert Boarder
Gönderiler: 120
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Çalışma hayatında önemli değişiklikler 5 Yıl, 3 Ay önce Başarı: 0  
Çalışma Hayatıyla İlgili Önemli Değişiklikler
Komisyondan geçen tasarı sendikalarla ilgili önemli düzenlemeler içeriyor.

Toplu İş İlişkileri Kanun Tasarısı Meclis Sağlık Aile Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonunda kabul edildi. Tasarı toplu iş sözleşmesinde yetkiyi düzenleyen maddede değişiklik öngörüyor.

Buna göre işçi sendikalarının bir işyeri ile toplu iş sözleşmesi yapabilmesi için en az iki bin üyesinin bulunması gerekiyor. Tasarıyla yüzde 10 olan işkolu barajı yüzde 1e düşürülüyor.

Çalışanların sendikal hakları sendikalarla işveren ilişkisi gibi pek çok alanda düzenlemeler içeren tasarı Meclis Sağlık Aile Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonundan geçti.

Tasarı Neler Getiriyor?

Tasarı toplu iş sözleşmeleri ile ilgili maddede değişiklik öngörüyor. Bir işçi sendikasının işyeri veya işletme ile toplu iş sözleşmesi yapması için iki bin üyesinin bulunması gerekiyor.

Baraj Yüzde 1

Ayrıca bulunduğu işkolunda çalışan işçilerin en az yüzde 1nin üyesi bulunması da şartlardan biri. Bu oran daha önce yüzde 10 olarak uygulanıyordu.

Toplu iş sözleşmesinin kapsamına girecek işyerinde başvuru tarihinde çalışan işçilerin yarısından fazlasının işletmede ise yüzde 40ının kendi üyesi olması şartı aranacak.

15 Yaşını Dolduran Sendikaya Üye Olabilecek

Öte yandan çalışanların sendikaya üyelikleri de düzenlendi.

Noter Şartı Kalkıyor

Şimdiye kadar bir çalışan sendikaya üye olmak istediğinde noterden onay alması gerekiyordu artık bu şart aranmayacak. 15 yaşını dolduranlar işçi sendikalarına üye olabilecek.

Düzenlemenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 5 yıl süreyle Ekonomik ve Sosyal Konseye üye konfederasyonlara bağlı olmayan işçi sendikaları için işkolu barajı yüzde 3 olarak uygulanacak.

Bakanlar Kurulu bu oranı yüzde 3 ile binde 5 arasında değiştirmeye yetkili olacak.
 
Kayıt Tutuldu Kayıt Tutuldu  
  Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.
EN ÜST Cevapla
Sistem: FireBoardGönderileri Masaüstünüze Alın