Онлайн игра копатель 2 гта5 играть на ĞºĞ¾Ğ¼Ğ¿ÑŒÑŽÑ‚ĞµÑ€Ğµ продажа пилонов алматы форсаж 7 играть играть онлайн Russian Racing гонки играть онлайн гта 5 винкс феи играть онлайн автоэлектрик алматы автоэлектрик выезд алматы

Sipariş Telefonları:


0 216 671 98 99 / 0530 498 56 56

Table \'./cemildemirbas_stajerinyeri/jos_fb_whoisonline\' is marked as crashed and should be repaired SQL=INSERT INTO jos_fb_whoisonline (`userid` , `time`, `what`, `task`, `do`, `func`,`link`, `userip`, `user`) \n VALUES (\'0\', \'1498213570\', \'Dava konusu vergi cezasının tamamı siliniyor\',\'\',\'\',\'view\',\'http://www.stajerinyeri.com/index.php?option=com_fireboard&catid=8&func=view&id=488&Itemid=54\', \'54.166.250.213\', \'0\')
FireBoard
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Şifrenizi mi unuttunuz?
Dava konusu vergi cezasının tamamı siliniyor (0 inceleyen) 
EN ALT Cevapla Beğenilen: 0
BAŞLIK: Dava konusu vergi cezasının tamamı siliniyor
#488
caner (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 83
graphgraph
Şu An Sitede Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Dava konusu vergi cezasının tamamı siliniyor 6 Yıl, 4 Ay önce Başarı: 0  
Dava konusu vergi cezasının tamamı siliniyor


Soru: Vergi incelemesi üstüne bulunan matrah farkı üstüne çıkartılan verginin aslını ödedik. Ancak kesilen vergi cezasına dava açtık. Dava vergi mahkemesince henüz sonuçlandırılmadı. Af kanunu bize ne gibi avantaj sağlıyor? Af çıktığında ne kadar ödeme yapmamız gerekecek? Ve af kanunu ne zaman çıkacak?

Cevap: Af kanunun yürürlüğe girdiği tarih itibariyle; sizin gibi vergi aslını ödeyen ve vergi cezalarına karşı dava açan ve davası vergi mahkemesince henüz karara bağlanmamış olan mükellefler aftan şu şekilde yararlanacaklar.

- Af kanunun yayımlandığı tarihi izleyen ikinci ay sonuna kadar aftan yararlanmak için talepte bulunmak

-Açılmış olan davadan vazgeçmek yeni dava açmamak ve kanuni yollara başvurmamak şartıyla

-Vergi aslına bağlı olarak kesilen vergi cezasının tamamının tahsilinden vazgeçilecek.

Asla bağlı olmadan sekilen cezalara(usulsüzlük cezaları) karşı dava açılmışsa

- Vergi aslına bağlı olmaksızın kesilen cezanın; yüzde 25’i ile vade tarihinden kanunun yayımlandığı tarihe kadar enflasyon oranında hesaplanan gecikme bedelinin af kanunun yayımlandığı tarihi izleyen 3 ncü ay sonuna kadar ödenmesi halinde cezanın kalan yüzde 75 inin ve gecikme zammının tahsilinden vazgeçilecek.

Cezanın yüzde 25 inin bir miktar faiz ödemek şartıyla taksitle ödenmesi de mümkün. İkişer aylık dönemler halinde 12 ayda 6 eşit taksitte ödenmesi halinde yüzde 5 18 ayda 9 eşit taksitte ödenmesi halinde yüzde 7 24 ayda 12 taksitle ödenmesi halinde yüzde 10 ve 36 ayda yüzde 18 eşit taksitte ödenmesi halinde ayrıca yüzde 15 faiz ödenmesi gerekiyor. Cezanın yüzde 25 i yüzde 25 cezaya hesaplanan enflasyon oranında hesaplanan faiz ve taksitlendirme faizi toplanarak taksit adedine bölünerek taksit tutarı belirleniyor.
 
Kayıt Tutuldu Kayıt Tutuldu  
  Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.
EN ÜST Cevapla
Sistem: FireBoardGönderileri Masaüstünüze Alın